

A homoludens.hu Egyesület eredményei 2016-ban
Az eddigi legsikeresebb évünk volt 2016. 140 napon tanítottunk játszani, megszerveztük a Családi Játék NAP-ot és nyári tábort is vezettünk!
Büszkék vagyunk rá, hogy csapatunk - önkénteseink, közösségi szolgálatos diákjaink száma - folyamatosan nő így egyre több helyrejutunk el játékokat tanítani. Játszóházak, nyári tábor, kiállítás, versenyek, honlap szerkesztés és fejlesztés - több mint 5500 óra "munka" tagjaink, önkénteseink, munkatársunk közreműködésében 2016-ban.
Élő megjelenéseink
Több mint 140 rendezvényen társasjátékoztunk 2016-ban, és/vagy tanítottunk játékot készíteni. Mozgássérült gyerekek Mikulás rendezvényén játszottunk a gyerekekkel, iskolákban jártunk.
A 2013-ban indított jáTÉKA kiállítássorozatot folytattuk, 4 újabb kiállítással. Ezek különlegessége, hogy a kiállított játékokat ki is lehet próbálni.
A Családi Társasjáték Klub játék állománya már 250 feletti, köszönhetően a felajánlásoknak, vásárlásoknak és játékostársaink játékadományainak. Pénzbeli adományokat is kaptunk játékvásárlásra.
2012-ben indult Ki nevet a végén Társasjáték Körünk. 2014 őszén indítottuk Budapesten a II. kerületben a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtárával közös társasjáték klubot. 2015 tavaszán indítottuk Budapest VIII. kerületében a Bethlen Téri Színházban új társasjáték klubunkat.
Versenyeredményeink
Klubunk játékosa, Pólya Antal 4. helyezést ért el a Wizard kártyajáték Világbajnokságán. Lencsés Ákos 1. helyen végzett az Aranyásók Országos Bajnokságán. Klubunk játékosa 1. lett a RUmmikub Országos Versenyen.
A középiskolások számára eltöltendő 50 órányi kötelező közösségi szolgálatra már összesen 18 iskolával írtunk alá együttműködési szerződést. A jelentkező önkéntesek száma folyamatosan nő, már 70 fő felett volt év végére, rendezvényeinken segítenek nagy lelkesedéssel játékokat oktatni. Egy részük befejezte az 50 órát, mégis marad nálunk, önkéntesként.
Önkénteseink, támogatóink, segítőink száma nagy örömünkre tovább növekszik. Év végén több mint 140 köszönő oklevelet tudtunk élőben vagy virtuálisan átnyújtani segítőinknek!
Eredményeink az Interneten
A Társasjáték Klub Hírlevelet, jelenleg már 900 email címre küldünk ki, kb. kétheti rendszerességgel.
Sajtómegjelenéseink
- Klubunk programjai megjelentek a nyomtatott és elektronikus Bóbita programmagazinban és a Kincs Magazinban.
- A XIII. kerületi Hírnökben többször szerepelt valamilyen játékunk, feladványunk, rendezvényünk.
- A TV13 tudósított játékpályázatunkról és a Családi Játék NAP-ról.
- A Lánchíd Rádióban és a Katolikus Rádióban több alkalommal volt beszélgetés a jáTÉKA kiállításaink és játszóházaink kapcsán.
Elismeréseink 2016-ben
- Aktív civil tevékenységeinkért megkaptuk a Civil Vándorserleget.
- 2016-os kulturális tevékenységeinkért elismerő oklevelet kaptunk a XIII. kerületi Önkormányzattól.
- Továbbra is az a legnagyobb elismerés, hogy egyre többen köszönnek ránk az utcán és egyre több felé hívnak minket játékokat tanítani :-)
Főbb céljaink 2017-ben
Élő rendezvényeken
- Három napos Családi Játék hétvége megszervezése és lebonyolítása 2017. május 26-28-án, Gyereknapon
- Játék témájú pályázatok meghirdetése és lebonyolítása
- a Családi Társasjáték Klub játékosainak átlagos száma folyamatosan 50 fő körül legyen
- tanfolyamok indítása (kreativitásfejlesztés, egyes játékok, közösségfejlesztés)
- országosra kiterjeszteni a Játékóra foglalkozásokat, új tematikákat kidolgozni
- jáTÉKA kiállítássorozat folytatása, bővítése (4 kiállítás 2017-ben)
- Élő Internet Játékház foglalkozások tartása
- újabb szabadtéri játékokkal bővíteni a játékkínálatot
Terveink az Interneten, az Internet Játékházban
- az Internet Játékház átalakításának befejezése portál jellegűvé, új dizájn
- keresőoptimalizálás, hogy többen találjanak rá a honlapra
- adatbevitel (több szerzőtől kaptunk jogot kiadványaiból publikálásra, ezeket be kell gépelni a rendszerbe)
- új rovatok indítása az Internet Játékházban
- 2-3 új szervezet társ-honlapjának elkészítése
- új, a jelenlegi anagramMA és kvízjátékhoz hasonló napi/heti beküldhető játékok indítása
- országosra kiterjeszteni a Játéksuli tanfolyamot
- a honlap motorjának frissítése új verzióra
E célok megvalósításához nélkülözhetetlen újabb segítők, önkéntesek bevonása, sikeres pályázatok, adományok megléte.
Kérünk, csatlakozz hozzánk! Várjuk jelentkezésedet! Ha segíteni szeretnél, biztos találunk Neked testhezálló feladatot!
Csányi János
elnök
homoludens.hu Egyesület
2016. december 30.